خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پانزده مقام نظامى و ملکى ولسوالى خيوه به حبس محکوم شدند

پانزده مقام نظامى و ملکى ولسوالى خيوه به حبس محکوم شدند

Aug 17, 2017 - 15:45

 جلال آباد(پژواک، ٢٦اسد ٩٦): محکمۀ ابتدايۀ مبارزۀ با فساد ادارى ولايت ننگرهار، ١٥ مقام نظامى و ملکى ولسوالى خيوۀ به شمول ولسوال و قوماندان امنيۀ پيشين آن ولسوالى را به يک تا چهار سال حبس محکوم کرده اند.

اين افراد در موضوع نکاح دو خواهر از سوى يک زورمند مقصر خوانده شده اند.

در خبرنامۀ که به تاريخ ٢٦ اسد از سوى محکمۀ استيناف ننگرهار به آژانس خبرى پژواک ارسال گرديده، آمده است که اولين محکمۀ مبارزه با فساد ادارى ديروز انجام شد.

 در خبرنامه آمده است که هيئت قضايى محکمۀ ياد شده، قوماندان امنيه، امر جنايى و معاون او طى يک نشست به علت دخالت در قضيۀ سوء استفاده از صلاحيت وظيفوى، طبق قانون عسکرى بر چهار- چهار سال حبس محکوم کرده اند.

همچنان هفت نظامى ديگر، به اثر غفلت وظيفوى در اين قضيه بر يک – يک سال حبس و سه – سه ماه حبس تنفيذى محکوم کرده اند.

 همچنان اسماعيل شينوارى ولسوال پيشين خيوه و ولسوال فعلى اچين نيز در قضيۀ سوء استفاده از صلاحيت وظيفوى به اساس قانون جزا بر يک سال حبس تنفيذى محکوم کرده است.

همچنان امر نظارت خانۀ اين ولسوالى همراه با يک سرباز ديگر بر بنياد قانون جرايم عسکرى به علت دخالت درقضيۀ سو استفاده از صلاحيت وظيفوى بر سه- سه سال حبس تنفيذى محکوم شده اند.

همچنان دو تن ديگر نيز به علت دخالت در قضيۀ سوء استفاده از صلاحيت وظيفوى بر بناد قانون عسکرى بر ٢-٢ سال حبس محکوم شد اند.

 در خبرنامه آمده است که فيصلۀ هيئت قضايى محکمۀ ابتدائيه نهايى نيست و حق استيناف خواهى متهمين محفوظ است.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement