خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مجمع ملی جوانان افغانستان اظهارات تازۀ حکمتیار را "تفرقه برانگیز" خواند

مجمع ملی جوانان افغانستان اظهارات تازۀ حکمتیار را "تفرقه برانگیز" خواند

Aug 21, 2017 - 15:55

کابل (پژواک، ۳۰ اسد ۹۶) مجمع ملی جوانان افغانستان، با انتقاد تند از موضع تازۀ گلبدین حکمتیار در مورد احمد شاه مسعود و ائتلاف نجات افغانستان، از وی خواسته است تا از "اظهارات تفرقه انگیز" خودداری کند.

سیدعبدالله هاشمی عضوشورای رهبری مجمع ملی جوانان افغانستان، امروز در یک نشست خبری در کابل گفت این مجمع، از اینکه گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی، به روند صلح پیوسته است استقبال می کند؛ اما اظهارات جنجالی او را رد و محکوم می کند.

وی گفت: "متاسفانه بعد ازامضاى موافقتنامه صلح  با رهبر حزب اسلامی و حضور وی در میان مردم، اظهارات جنجال برانگیزی از وی شنیده شد، که بوی نفاق و شقاق از آن به مشام می رسد."

این عضوشورای رهبری  مجمع ملی جوانان افغانستان افزود: "باید رهبر حزب اسلامی حرف های نفاق برانگیز را بین اقشار و اقوام مختلف نگوید؛ زیرا چنین دیدگاه ها، مردم را تشویق می کند تا جنگ داخلی و نابسامانی ها را دامن بزنند."

سید فرهاد هاشمی دیگر عضو این مجمع نیز گفت که افغانستان شرایط حساسی را سپری می کند و رهبران سیاسی باید بجای اظهارات تفرقه انگیز، مردم را به اتحاد و وحدت تشویق کنند.

وی افزود: "اولویت بزرگ ملی در افغانستان، ملت شدن است؛ اما صدای نفاق و پناه بردن به سیاست های قومی و قبیلوی و لسانی، هیچ دردی را در افغانستان دوا نکرده و نخواهد کرد."

حکمتیار، به تازگى در ديدار با شماری از مردم بدخشان، گفته است که احمدشاه مسعود با سازمان استخبارات پاکستان(آی اس آی) ارتباط داشته است و در زمانی که طالبان قصد داشتند کابل را تسخیر کنند، از این گروه خواسته بود که ابتدا حزب اسلامی را از میان بردارند.

وی در عین حال، با انتقاد از رهبری سابق وزارت دفاع ملی، خاطر نشان کرده است که تمام کرسی های حکومتی، مربوط به ائتلاف نجات افغانستان است و تنها پنجشیر ۶۰۰ جنرال دارد و بیشترین جنرال های وزارت دفاع از این ولایت است.

ائتلاف نجات افغانستان، اخیراً از سوی عطا محمد نور، جنرال دوستم و محمد محقق ساخته شده است.

این اظهارات گلبدین حکمتیار، انتقاد تند شماری از چهره های سیاسی و حکومتی از جمله رئیس اجرایی حکومت را در پی داشته است.

عبدالله عبدالله گفته است که  "تحريف تاريخ توسط چهره های شکست خورده، سبب خدشه دار شدن قهرمانان اين کشور نمی شود."

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement