خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مقامات امنیتی خبر سقوط گومل را رد کردند

مقامات امنیتی خبر سقوط گومل را رد کردند

Aug 26, 2017 - 16:52

 

شرنه (پژواک،٤سنبله٩٦): مسوولین امنیتی پکتیکا، اين ادعای طالبان را رد کرده اند که گفته بودند گویا ولسوالی گومل را تصرف نموده اند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان، امروز(٤سنبله) به آژانس خبری گفت که طالبان مسلح، بعد از چندین روز درگیری، ولسوالی گومل ولایت پکتیکا را تصرف کردند.

وی افزود که درجریان تصرف ولسوالی، ٩ تن از نيروهای امنیتی کشته و زخمی شده اند و یک تعداد اسلحه و مهمات آنها نیز به تصرف طالبان در آمده است.

اما از سوی دیگر، سمونوال دادالله خان هوتک سرپرست قوماندانی امنیه پکتیکا، به پژواک گفت که نیروهای امنیتی، از ساختمان ولسوالی عقب نشینی تاکتیکی نموده اند.

وی اضافه کرد: "ساختمان ولسوالی در نتیجۀ درگیری ها تخریب شده بود، ولسوالی سقوط نکرده است؛ ما ولسوالی را به کندک نیروهای سرحدی انتقال داده ایم تا آنجا برای مردم خدمات عرضه کنیم، تنها ساختمان ولسوالی عوض شده است."

همچنان برید جنرال رحم دل خان قوماندان نیروهای مشترک افغان در گومل، به پژواک گفت که جنگ بین نیروهای امنیتی و طالبان در این ولسوالی، از ٢٤روز به اینسو جریان دارد.

وی افزود که در اثر این درگیری، ٢١٦طالب کشته شده و بیشتر از صد تن زخمی شده اند.

اما یک منبع حکومتی این ولسوالی، به آژانس خبری پژواک گفت که کنترول ولسوالی گومل، از دست نیروهای امنیتی خارج شده و در تصرف طالبان قرار گرفته است.

 بر اساس معلومات مقامات امنیتی پکتیکا، تا کنون در جنگ گومل سه سرباز امنیتی کشته شده و ١٥تن ديگر زخم برداشته اند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement