خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کار تطبيق دو پروژه در لغمان و نورستان آغاز شد

بازسازى

آرشيف

کار تطبيق دو پروژه در لغمان و نورستان آغاز شد

Aug 28, 2017 - 14:41

جلال آباد (پژواک، ٦ سنبله ٩٦): کار دو پروژۀ ساختمانى در ولايات لغمان و نورستان، به هزينۀ مجموعى ١٤ميليون افغانى آغاز شد.

اين پروژه ها شامل ساختمان هاى مرکز اساسى صحى در شهر مهترلام و آمريت احصائيۀ نورستان مى باشند.

در خبرنامه ای که از سوى دفتر رسانه اى مقام ولايت نورستان به رسانه ها ارسال گرديد، آمده است که کار ساختمان اساسى مرکز صحى منطقۀ بابا صاحب، در مربوطات مهترلام مرکز ولايت لغمان به هزينۀ شش ميليون افغانى آغاز شده است.

کارهای ساختمانى اين تعمير، در مدت شش ماه تکميل خواهد شد که علاوه بر داشتن ده اتاق معيارى، اتاق ويژۀ حفاظت از جنراتور، ديوار احاطوى، آب آشاميدنى صحى و ساير ملحقات خواهد داشت.

عبدالجبار نعيمى والى لغمان نيز در گشايش اين تعمير گفت که با ساخت اين تعمير، نه تنها محيط مناسب کارى براى داکتران مساعد مى شود، بلکه خدمات لازم صحى به مردم منطقه و عابرين را در ولسوالى بادپش ارايه خواهد کرد.

قابل ذکر است که باشندگان محل، از تلاش هاى حکومت در بخش تطبيق کردن اين پروژه ستايش نموده و افزوده اند که ساخت ساختمان براى اين مرکز صحى، يک خواست اساسى آنها بود.

در همين حال، کارساخت تعمير جديد آمريت احصائيۀ ولايت نورستان نيز به هزينۀ ٧.٩ ميليون افغانى آغاز شد.

 در خبرنامۀ ولايت نورستان آمده است که اين ساختمان، در جريان شش ماه در يک جريب زمين ساخته مى شود که شش اتاق ادارى، چهار ديوارى، وسايل و سهولت ها در نظر گرفته شده است.

حافظ عبدالقيوم والى نورستان، در مراسم آغاز ساخت اين تعمير گفت که با تکميل آن، برخى مشکلات موجود در اين مورد ختم و زمينۀ کارى به کارمندان مساعد خواهد شد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement