خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

صدها تن به شمول مظنونين سرقت از سراى شهزاده در کابل بازداشت شده اند

صدها تن به شمول مظنونين سرقت از سراى شهزاده در کابل بازداشت شده اند

Aug 29, 2017 - 16:06

کابل (پژواک، ٧ سنبله ٩٦): پوليس کابل می گوید که در پیوند به سرقت حدود ٢٠٠ هزار دالر امریکایی از سرای شهزادۀ کابل، ٩ تن به شمول دو پولیس حوزۀ اول امنیتی که غفلت وظیفوی کرده بودند، بازداشت شده اند.

همچنان پولیس کابل اعلام داشت که در نزدیک به یک ماه گذشته، در پیوند به ٢٣٥ واقعه مختلف جرايم جنایی، دست کم ٣٩٥ مظنون را بازداشت نموده و مقدارى سلاح و مواد مخدر نيز به دست پوليس افتاده است.

لوی پاسوال محمد سالم احساس سرپرست قوماندانی زون ١٠١ آسمایی، امروز در یک نشست خبری گفت که یک گروپ هفت نفرى سارقین سازمان یافته، از چندی به اینسو در سرای شهزادۀ کابل، از طريق گرفتن دکان کرايى به اين سراى راه يافته بودند.

به گفته وى، آنها با استفاده از تاریکی شب ١٩٠ هزار دالر امريکايى، ٤٥٠ هزار افغانی و یک مقدار اسعار بیرونی را از يک دکان سراى يادشده سرقت نموده بودند؛ اما پوليس آنها را بازداشت و پول سرقت شده را از نزد آنها به دست آورد.

وى گفت که دو تن از سربازان پوليس حوزه اول امنيتى نيز به دليل غفلت وظيفوى در اين قضيه بازداشت شده اند.

محمدسالم احساس بدون ارايه جزئيات گفت که گراف جرايم نسبت به سال گذشته در کابل پايين آمده است.

وى افزود که طى نزدیک به یک ماه گذشته، در پیوند به ٢٣٥ واقعه مختلف جرايم جنایی از قبیل قتل، سرقت، کیسه بری، حمل سلاح غیرقانونی و مجروحیت، دست کم ٣٩٥ مظنون بازداشت و به ارگان های عدلی سپرده شده است.

به اساس معلومات منبع، چهار تن که قصد حمله انتحارى را داشتند، يک تن که قصد حمله بالای پوسته های شاهراه کابل-کندهار را داشت و ٧٥ فرد مظنون بر انتقال مواد مخدر، شامل اين افراد مى باشند.

موصوف افزود که از نزد بازداشت شدگان، در مجموع ٢٦ قبضه سلاح مختلف النوع، ٨ عراده واسطه نقليه، حدود یک و نیم کیلوگرام هیروئین، حدود سه کیلوگرام تریاک، ٦٣ کيلوگرام چرس، ٢٩٣ گرام شیشه، ٢٣٨ قرص روان گردان (تابلیت کا)، ١٥٠ ليتر مشروبات الکولی و ٢١٦٠ قطی بیر به دست آمده است.

همچنان سرپرست قوماندانی زون ١٠١ آسمایی، از آمادگی ها برای تامین امنیت هرچه بیشتر روزهای عید خبر داده گفت که منسوبین پولیس، در مساعی مشترک با سایر بخش های امنیتی و دفاعی، توجه خاص به تامین امنیت اماکن مذهبی، محلات تفریحی و سایر مناطق می داشته باشند.

روز پنجشبه روز عرفه و جمعه، عيد سعيد اضحى مى باشد.

امروز جهت تامین امنیت هرچه بیشتر، سرعت عمل در وظایف و اجرای گزمه های سیار در کوچه و پسکوچه های کابل، برای ۱۶ حوزه امنیتی شهر کابل روند توزیع شش- شش عراده موترسایکل محاربوی آغاز شد.

بصیر مجاهد سخنگوی زون ۱۰۱ آسمایی، به آژانس خبری پژواک گفت که تا حال ۸۰ موترسایکل در اختیار پولیس کابل قرار گرفته و در آینده ۴۰۰ عرادۀ دیگر در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement