خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

چهار محافظ ظاهر قدير در حملۀ انتحارى بر خانۀ وى کشته و زخمى شدند

چهار محافظ ظاهر قدير در حملۀ انتحارى بر خانۀ وى کشته و زخمى شدند

Aug 30, 2017 - 11:25

جلال آباد (پژواک، ٨ سنبله ٩٦): در نتيجه حملۀ انتحارى در مقابل خانۀ ظاهر قدير عضو ولسى جرگه در ننگرهار، دو تن کشته شده و دو تن ديگر جراحت برداشته اند.

عطاءالله خوگيانى سخنگوى والى ننگرهار، در محل رويداد به خبرنگاران گفت که حوالى ساعت ١٠:٠٠ صبح امروز، دو مهاجم انتحارى در مربوطات ناحيۀ اول، بر خانۀ ظاهر قدير نمايندۀ مردم ننگرهار در ولسى جرگه، حمله نموده اند.

او گفت که نخست يک مهاجم انتحارى، در دروازه خود را منفجر کرده؛ اما دومى از سوى محافظين قدير کشته شده است.

به اساس معلومات خوگيانى، در اين رويداد دو محافظ ظاهر قدير نيز کشته  شده و يک تن ديگر جراحت برداشته است.

لوى پاسوال عبدالرحمن رحيمى قوماندان امنيۀ ننگرهار، در محل رويداد به خبرنگاران گفت که تحقيقات ابتدايى آنها نشان مى دهد که تعداد مهاجمين، دو تن بوده و نخست يکى از آنها خود را منفجر کرده و دومى از سوى محافظين ظاهر قدير کشته شده، که واسکت انتحارى اش از سوى تيم انجنيرى انفجارداده شده است.

اما موصوف در مورد تلفات و جراحات گفت که علاوه بر مهاجمين انتحارى، دو محافظ قدير نيز کشته شده و دو تن ديگر جراحت برداشته اند.

به اساس معلومات مسوولين، در اين رويداد به کس ديگر آسيب نرسيده و تحقيقات در اين مورد جريان دارد؛ تا مشخص گردد که مهاجم انتحارى، چطور به خانۀ ظاهر قدير رسيده بود.

از سويى هم تاکنون کسى مسووليت اين رويداد را بر عهده نگرفته است؛ اما ظاهر قدير به روز جمعۀ گذشته  سخنان شديدى را در مورد سرکوب نمودن گروه داعش، در يک نشست بزرگ در شهر جلال آباد اظهار داشته بود.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement