خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نخستین عملیات موفقيت آميز جراحی حنجره در کابل صورت گرفت

نخستین عملیات موفقيت آميز جراحی حنجره در کابل صورت گرفت

Sep 05, 2017 - 16:57

کابل(پژواک، ۱۴ سنبله ۹۶): برای نخستین بار در کشور، عملیات جراحی حنجرۀ یک کودک، از سوی متخصصان افغان در شفاخانه امان الله خان کابل صورت گرفت و مسوولان می گویند که این جراحی، موفقیت آمیز بوده است.

ریاست عمومی امنیت ملی، در خبرنامه یی که به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، گفته است که این عملیات؛ بر روی سعیده کودک ٨ ساله صورت گرفته است که از تنگی نفس، تنفس صدادار و همچنان خفگی آواز رنج می برد.

گفته شده است که این کودک، در ۱۲ ماه حمل سال جاری، از بدخشان به کابل انتقال داده شده و در بخش گوش و گلوی شفاخانه امان الله خان که تحت پوشش اداره امنیت ملی فعالیت دارد، بستر شد.

در خبرنامه آمده است که تیم معالج به رهبری دکتور عبدالمالک غیاثی، بعد از انجام معاینه های (Video laryngoscopy) عملیات جراحی این کودک را با شیوۀ (Micro laryngeal Surgery ( به طور موفقیت آمیز انجام داده اند.

در ادامۀ خبرنامه تصریح شده که وضع عمومی بیمار خوب است و تمام نشانه های تکليف وى، از بین رفته  و سلامتی کامل خود را به دست آورده است.

ریاست امنیت ملی تصریح کرده است که بیمار، قبل از این در شفاخانه های مختلف در داخل و خارج کشور تحت درمان قرار داشته؛ اما نتیجۀ مثبت نگرفته بود.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement