خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

يک طفل انتحارى در ننگرهار خود را به پوليس تسليم کرد

يک طفل انتحارى در ننگرهار خود را به پوليس تسليم کرد

Sep 08, 2017 - 10:25

جلال آباد (پژواک، ١٦سنبله ٩٦): طفل تشويق شده براى انجام دادن حملۀ انتحارى در ولسوالى بتى کوت ننگرهار، خود را به نيروهاى امنيتى تسليم کرده است.

در ولسوالى هسکه مينه نيز شخصى که چند روز قبل دو سرباز اردوى ملى و کاکاى آنها را کشته بود، بازداشت شده است.

عطاءالله خوگيانى سخنگوى والى ننگرهار، به تاريخ(١٦سنبله) به آژانس خبرى پژواک گفت که طفل ١١ ساله به نام نورآغا که از سوى پدر و برادرش به حملۀ انتحارى تشويق شده بود، خود را به پوليس تسليم کرده است.

به اساس معلومات خوگيانى، موصوف به پوليس گفته است که از سوى پدر و برادرش، تشويق شده بود که حملۀ انتحارى بر نيروهاى امنيتى انجام دهد؛ اما موصوف قبل از انجام اين خواست آنها، خود را به پوليس تسليم کرده است.

سخنگوى والى گفت که پدر و برادر اين پسر نيز اعضاى فعال طالبان مسلح بوده اند.

به اساس يک خبر ديگر، شخصى به نام قارى ياسر، به اتهام روابط با گروه داعش و قتل دو سرباز اردوى ملى و کاکايش، از سوى پوليس در ولسوالى هسکه مينه بازداشت شده است.

 دو روز قبل نيز جنگجويان داعش، دو سرباز اردوى ملى را که با هم برادر بوده و به منظور رخصتى هاى عيد به خانۀ خود آمده بودند، با يک کاکايش در منطقۀ غرغښتلى کشتند.

همچنين نيروهاى امنيتى ننگرهار گفته اند که شخصى به نام فريدون که در قضيۀ آدم ربايى متهم شناخته شده بود، در منطقۀ شيخ مصرى ولسوالى رودات بازداشت شد.

تحقيقات از فرد يادشده در قوماندانى امنيه جريان دارد.

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement