خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رييس معارف غور: خلاف قانون بازداشت و لت و کوب شده ام

رييس معارف غور: خلاف قانون بازداشت و لت و کوب شده ام

Sep 09, 2017 - 11:51

فیروزکوه (پژواک، ١٨ سنبله ٩٨): خلیل احمد مبارز سرپرست ریاست معارف غور مدعى است که رياست امنیت ملی این ولایت او را به گونۀ غيرقانونى بازداشت نموده بود و در زمان بازداشت لت و کوب شده است.

سرپرست ریاست معارف غور که پنجشنبه هفته گذشته به اساس ضمانت رها شده است، مى گويد که رياست امنيت ملى اين ولايت روز دوشنبه هفته گذشته او را به بهانه اینکه با وی ملاقات تعارفی مى کند ابتدا به این اداراه خواست، وبعد او را بازداشت کرد.

مبارز بدون ارايه جزييات گفته است که بازداشت وی از سوی ریاست امنیت ملی سلیقه يى بود و زمانى صورت گرفته است که وی جواب رد به خواست های ريیس امنيت ملى این اداره داده است.

سرپرست ریاست معارف غور اضافه می کند تنها دلیل که ریاست امنیت ملی برای بازداشت وی گفته است اين بود که پرداخت ١٧ ميلیون افغانی معاشات کارکنان معارف در ساحات نا امن بوده است.

موصوف مى گويد که پرداخت اين معاش ها براساس فیصله شورای وزیران صورت گرفته است.

مبارز مدعى است که در نظارت خانه امنیت ملی مورد اهانت، شکنجه و لت وکوب قرار گرفته است.

وی از حکومت می خواهد تا افرادى را مورد پيگرد قانونى قرار دهند که با او بدرفتاری نموده اند.

عبدالکریم اطمینان و نذیرنصرت دو تن از فعالان مدنى اين ولايت نیز عملکرد ریاست امنیت ملی را در برابر سرپرست ریاست معارف محکوم می کنند وخواهان پیگیری این قضیه هستند.

مبارک شاه رضايی ريیس این دفتر مى گوید که برخوردهای توهین آمیز در برابر متهمین و زندانیان خلاف قانون بشری بوده و نیاز است که به قضیه مبارز نیز توجه شود.

خواستیم نظری مقام های ریاست امنیتی ملی غور نیز داشته باشیم اما حاضر به مصاحبه نشدند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement