خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مردم از پولیس ولسوالی اومنه شکايت دارند

اجتماع

ارشيف

فيچرها

ارشيف

مردم از پولیس ولسوالی اومنه شکايت دارند

Sep 16, 2017 - 17:36

شرنه (پژواک،٢٥سنبله٩٦): باشندگان ولسوالی اومنۀ ولایت پکتیکا می گویند که پولیس ملی علاوه بر فساد اخلاقی، در مراسم عروسی ها فيرهوايى ميکنند و از مردم پول می گیرند.

اما مقامات این ولایت ادعاهای یادشده را رد می کنند و می گویند که برای رسيدگى به اين مشکل تلاش کرده اند.

عبدالمجید رییس قومی قریۀ "ځواکې" ولسوالى اومنه، درصحبت با آژانس خبری پژواک گفت که پولیس ملی این ولسوالی، مردم را اذیت می کنند، در مراسم عروسی تیراندازی خودسرانه انجام می دهند و از مردم پول نیز می طلبند.

وی اضافه کرد: "پولیس همچنان بالای اطفال قریه به پوسته ها آب می برند، در چشمه های آب ایستاده می شوند و صبح و شام بالای مردم به زور نان پخته ميکنند، که به سبب آن مردم به ستوه آمدند."

به گفتۀ وی، در رابطه به حل نمودن این موضوع، با مقام ولایت پکتیکا تماس نیز گرفته؛ اما تا اکنون این مشکل حل نشده است.

سلیمان خروټى يکى از باشندگان ديگر قریۀ ځواکې نیز به پژواک گفت پولیس بجای اینکه به مردم خدمت کنند، در برابر آن ایستاد می شوند و آنان را به انواع مختلف آزار و اذیت می کنند.

منبع افزود این پولیس ملی که در قريه مستقراند، ولسوالی شان سقوط کرده و اکنون فقط برای نگهداشتن نام ولسوالی، در قریۀ ځواکه پوسته ها را ايجاد کرده اند و بقیۀ همه چیز از ولسوالی یحیی خیل کنترول می شود.

به گفتۀ خروتی، پولیس علاوه بر بدبختى هاى دیگر، بالای مردم هيزم و خاشاک جمع مى کنند، جبراً توسط آنها نان شان را پخته مى کنند، در مراسم عروسى فيرها مى کنند و در بدل آن، از مردم پول مى گيرند.

عبدالله يکى از بزرگان قومى ديگر اين ولسوالى گفت: "ولسوال اومنه در ولسوالی یحیی خیل زندگى مى کند، اگر کسی می خواهد عریضه کند و یا تذکره اخذ نمايد، باید به ولسوالی یحيی خیل برود."

سمونوال دادالله خان هوتک سرپرست قوماندانی امنیۀ ولایت پکتیکا، اتهام های وارد شده در این مورد را رد کرد و آن را تبلیغات بيجا خواند.

وی اضافه کردکه  پولیس، خدمتگار جامعه است و همیشه برای مردم خدمت می کنند و اگر چنین اعمال انجام دهند، مطابق با قانون مجازات خواهند شد.

موصوف گفت که با سران قومى دیدار کرده و آنها تعهد نموده اند که پولیس محلی می دهند؛ وقتیکه پولیس محلی داده شود، آنها پوسته های پولیس ملی را به ولسوالی منتقل خواهند کرد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement