خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

معترضان: امنيت مراکز دينى و مذهبى تامين گردد

معترضان: امنيت مراکز دينى و مذهبى تامين گردد

Sep 17, 2017 - 13:43

باميان (پژواک،٢٦سنبله ٩٦): شمارى از باشندگان ولايت باميان در يک راهپيمايى مسالمت آميز، از حکومت خواستند تا امنيت محافل و مراکز دينی و مذهبی را گرفته و از کشتارهاى هدفمند در کشور جلوگيرى نمايد.

اين تظاهرات، صبح امروز از مسجد "رهبرشهيد" درشهرباميان، با اشتراک ده ها تن از شهروندان اين ولايت با شعارهای "حکومت، حکومت، امنيت، امنيت" آغاز و مسير بازار باميان را تا چوک هريکين طی نموده و نگرانى شان را نسبت هدف قرار دادن مراکز مذهبى و دينى درکشور ابراز داشتند.

آنان از حکومت خواستند تا امنيت محافل عزاداری در مساجد و تکايا را بخصوص در ايام محرم تامين نموده ودر اين مورد کوتاهی صورت نگيرد.

معصومه يکتن از اشتراک کنندگان تظاهرات، به خبرنگار پژواک گفت که هدف راهپيمايى امروز، اين است تا از دولت بخصوص مسوولين امنيتى خواسته شود که امنيت محافل و مراکز دينى و مذهبى را بگيرند و از کشتار سيستماتيک هزاره ها جلوگيرى نمايند.

وی افزود چه کسی مسوول تامين امنيت شهروندان است؟ و اين حکومت است که بايد تدابير برای تامين امنيت شهروندان خود داشته باشد؛ زيرا همين مردم بودند که اين دولت را با رای خود ايجاد کردند .

محمد حسن رنجبر يکى ديگر از اشتراک کنندگان تظاهرات امروز گفت: "هرچند تظاهرات يا دادخواهی برای حکومت، اهميت خود را از دست داده؛ اما بازهم ما تلاش داريم که از راه های ممکن و پيام های صلح آميز، حکومت را برای تامين امنيت جان شهروندان فرا خوانيم."

وی افزودکه مشکلات به حدی بغرنج شده که کسی با جرئت به نمازخواندن به مساجد رفته نمى تواند واين وضعيت شکننده امنيتی، مردم را به شدت نگران ساخته؛ بخصوص که ايام سوگواری عاشورا هم آغاز شده است .

در اخير اين تظاهرات، قطعنامه شش ماده اى نيز به خوانش گرفته شد که در آن، حمله بر تجمعات مدنی، اماکن دينی ومراسم عبادت، محکوم گرديده از جامعه جهانی وحکومت افغانستان خواسته شده تا جلو تکرار چنين فجايع را بگيرند.

در بخش ديگر قطعنامه؛ از نا امنی شاهراه باميان و کابل در مسير جلريز، به شدت انتقاد گرديده از حکومت خواسته شده است تا ضمن احترام به وحدت ملی، امنيت  شاهراه را تامين نمايد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement