خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دها سرباز و افسر در پکتيکا تهدید به ترک وظيفه کرده اند

دها سرباز و افسر در پکتيکا تهدید به ترک وظيفه کرده اند

Sep 18, 2017 - 15:08

شرنه (پژواک،٢٧سنبله٩٦): مسوولین و سربازان کندک ریزرف قوماندانى امنیۀ ولایت پکتیکا می گویند که مقامات بلندپایۀ امنیتی با آنها برخورد سمتی می کنند.

آنها می گویند که در نجات ولسوالی گومل تلفات دادند؛ اما این مقامات، ولسوالی را بدون مقاومت به طالبان مسلح رها کردند.

"لومړي" ساتنمن عبدالرحمن قوماندان بلوک اول کندک یادشده، به آژانس خبری پژواک گفت که طالبان مسلح ٢٤روز بالای ولسوالی گومل، حملات شدید را انجام دادند که برای کمک به آن، علاوه بر دیگر نیروهای امنیتی، نیروهای کندک ریزرف نیز رسیدند.                                                                                                              

وی افزود: "سمونوال غیور اندرابی قوماندان این کندک، در مسیر راه ولسوالی به شکل مرموز کشته شد، نیروهای امنیتی به ولسوالی رسیدند؛ اما ولسوالی به امر دادالله خان هوتک قوماندان زون و سرپرست قوماندانی، به طالبان رها شد و این کار، نگرانی ها را به میان آورده است."

عبدالرحمن از حکومت خواست که برای حل این موضوع، یک هیئت با صلاحیت را به این ولایت اعزام نماید؛ تا این موضوع را از نزدیک نظارت کند؛ در غیر آن بیشتر از ده افسر و سرباز این کندک، حاضر به ترک وظایف شان اند.

دوم څارن محمد عیسی محمدی آمر مخابرۀ این کندک نیز در صحبت با پژواک گفت که غیور قوماندان کنک نیز به شکل مرموز کشته شده است.

وی به آژانس پژواک گفت که تمام سربازان کندک، بر این باوراند که اگر وزارت داخله برای بررسی این موضوع، یک هیئت باصلاحیت اعزام نکند، آنها وظایف شان را ترک می کنند و به خانه های شان بر می گردند.

خدایداد یک افسر دیگر این کندک نیز به پژواک گفت که قوماندانی امنیه و مسوولین آن، از برخورد سمتی خودداری کنند و باید مطابق با قانون برخورد نمایند.

وی افزود که ٥٦ افسر در این کندک می باشند؛ فعلا برای تنظیم امور، یک تن را به حیث سرپرست تعيین نمایند و این موضوع در ادارۀ مرکزی بررسی شود؛ در غیر آن، آنها چهل و پنج پوسته را رها خواهند کرد و به خانه های شان بر خواهند گشت.

دادالله خان هوتک سرپرست قوماندانی امنیۀ پکتیکا، به پژواک گفت که در این کندک، تمام افسران و سربازان از یک سمت جمع شده و نمی خواهند که قوماندانى از منطقۀ ديگر، به این کندک مقرر شود؛ برای همین دست به اعتراض زده اند.

به گفتۀ وی، ولسوالی را بر اساس فیصلۀ شورای امنیت و مقام ولایت رها کرده اند، آنها می خواهند که در مسیر راه پوسته های امنیتی ایجاد کنند و تمام این ولسوالی را تحت کنترول دولت قرار دهند.

وی افزود که در حال حاضر، یک تن به نام سلیمان جان را به حیث سرپرست کندک یادشده  معرفی کرده و تا حدی زیاد برای این مشکل راه حل پیدا کرده است.

قابل ذکر است که در حملۀ طالبان مسلح بالای ولسوالی گومل، بیش از دوازده سرباز به شمول قوماندان کندک یادشده کشته شدند؛ اما نیروهای دولتی در این اواخر ولسوالی را ترک کردند و اکنون در تصرف طالبان مسلح قرار دارد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement