خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

افراد مسلح دو تن را در فارياب تير باران کردند

افراد مسلح دو تن را در فارياب تير باران کردند

Sep 23, 2017 - 09:38

ميمنه (پژواک، اول ميزان ٩٦): افراد مسلح دو تن را در فارياب تير باران کردند و يک مرد ٥٠ ساله، باشندۀ ولسوالى قيصار اينولايت ادعا ميکند که قوماندان نيروهاى خيزش مردمى اورا سخت لت و کوب کرده است.

منابع دولتی در فاریاب میگویند که پس از چاشت روز جمعه (٣١ سنبله ) افراد مسلح دو تن را در منطقه کته قلعه ولسوالی پشتونکوت تیر باران کردند.

عبدالرحیم اوزبیک اوغلی، سرپرست ولسوالی پشتونکوت اين ولايت گفت که یکی از تیر باران شده ها بنام عبدالبصیر شامل نیروهای خیزش مردمی در منطقه کته قلعه بود و دیگرش اسدالله باشندۀ ولسوالی بلچراغ می باشد.

یک متنفذ قومی در بلچراغ میگوید که اسدالله از منطقه توغلمست بود، مدتی در صف طالبان فعالیت کرد و سپس در کنار نیروهای خیزش مردمی قرار گرفت و امروز به قصد رفتن به ایران روانه شهر میمنه شد که در مسیر راه از موتر پائین کرده تیرباران نمودند.

گروه هاى مخالف دولت تا اکنون در اين مورد اظهار نظر نه کرده اند.

 

بق يک خبر ديگر، يک باشندۀ ولسوالى قيصار اين ولايت ادعا می کند که از سوى یک قوماندان محلی شديداً مورد لت و کوب قرار گرفته است.

این مرد ٥٠ ساله عبدالسلام باشنده منطقه بوره غن ولسوالی قیصار است، ادعا دارد که افراد عبدالرحمن قوماندان؛ منسوب به ولسوال، وی را بدون اثبات کدام جرمی لت و کوب کردند.

نامبرده میگوید که از گناهش خبر ندارد، افراد عبدالرحمن قوماندان در برابر چشمان زنان و اطفالش اورا لت و کوب کردند، قصد داشتند بکشند و در عین حال یک خواهر زاده ۱۳ ساله اش را نیزپس از لت و کوب با خود برده اند که تا کنون از سرنوشت او اطلاعى در دست نيست.

رحمت الله قیصاری ولسوال تائید می کند که عبدالسلام توسط نيروهاى خیزش مردمی لت و کوب شده است.

اين در حاليست که سه روز پیش یک مرد با دو طفلش توسط افراد مسلح در قیصار تیر باران شد، بسته گان مقتول اجساد را در شهر میمنه در برابر منزل والی فاریاب گذاشته دادخواهی کرده و عبدالرحمن قوماندان را قاتل قلمداد نمودند.

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement