خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

درگیری بین طالبان و داعش در جوزجان ٢٠ کشته و زخمى برجا گذاشت

درگیری بین طالبان و داعش در جوزجان ٢٠ کشته و زخمى برجا گذاشت

Sep 23, 2017 - 11:59

شبرغان (پژواک، اول ميزان ٩٦): نبرد بین گروه داعش و طالبان در ولسوالی قوش تپۀ جوزجان، دست کم ٢٠کشته و زخمى داشته و ده تن در ولايت فارياب به صفوف طالبان پيوسته اند.

امین الله ولسوال قوش تپه  گفت که نبرد ميان دوطرف درگير، حوالی ساعت  ٥ عصر دیروز آغاز شد و تا ساعت ٨ شب گذشته ادامه داشت.

وی افزود که طالبان و داعش در قرای بیکسر و خانقاه با هم درگیرشدند، که در این درگیری به مردم محل آسیب نرسیده ومقدارى سلاح و مهمات طالبان نیز به دست گروه داعش افتاده است.

موصوف خاطرنشان ساخت  که درحال حاضر، تعداد زیادی از افراد طالبان در اطراف قریه چقمه چقور تجمع کرده اند و درگیری بین گروه داعش و طالبان در این منطقه، به شکل پراکنده آغاز شده است.

محمد رضا "غفوری" سخنگوی والی ولایت جوزجان، به آژانس خبرى پژواک  گفت که داعشیان، پس از کشتن تعدادی از طالبان، جسد پنج تن آنها را به آتش کشیده اند.

وی افزود که دو قبضه راکت, شش میل کلاشنکوف, شش میل پیکا, دو میل ماشیندار و هفده عراده موترسایکل طالبان نیز به دست گروه داعش افتاده است.

وی ضمن پرسشی اینکه نیروهای امنیتی مستقر در ولسوالی مصروف چ کاراند و در چنین یک فرصتی چه میکنند ؟ گفت: "نیروهای دولتی درولسوالی قوش تپه طوری نیستند تا بتوانند کاری از پیش ببرند."

غفوری افزود که نیروهای امنیتی در اطراف ولسوالی، در حالت دفاعی قرار دارند و بیشتر متوجه حفظ امنیت مرکز ولسوالی اند.

او همچنان گفت: "ما پیرامون اوضاع امنیتی در ولسوالی قوش تپه، همه روزه گزارشات خود را به مرکز ارسال میداریم, این مسئله بستگی به آنها دارد تا چه زمانی بخاطر راه اندازی عملیات در این ولسوالی تصمیم میگیرند."

 عبدالله باشندۀ  قریه بیکسراين ولسوالى گفت: "دیروز طالبان از چهار طرف، قریه را به محاصره کشیدند و حدود چهل نفر آنها وارد قریه شدند."

او افزود که داعشیان خود را در منازل مسکونی پنهان کرده بودند و طالبان به فکر آنکه داعشیان از محل فرار کرده اند، در یک نقطه تجمع کرده مصروف خوردن نان بودند که مورد حمله داعشیان قرار گرفتند .

به گفتۀ اين باشندۀ محل ، حداقل بیست تن از طالبان در محلی که تجمع کرده بودند، کشته شدند و شش تن دیگر شان جراحت برداشته, توانستند از منطقه فرار کنند.

عبدالله گفت: "هردو طرف در منازل مسکونی جابجا شده اند و برای نبرد بعدی، آماده گی میگیرند."

 افزون برآن؛ به اساس معلومات اين مرد، قرار معلوم, تعداد زیادی از طالبان از ولایت فاریاب و سرپل به ولسوالی قوش تپه آمده اند تا با داعشیان تصفیه حساب کنند.

ذبیح الله "مجاهد" سخنگوی طالبان در مورد این نبرد اظهار بی اطلاعی کرد.

هفته گذشته نیز طالبان و داعشیان در قریه ختای سای این ولسوالی، با هم در گیر شدند که در نبرد دو طرف, چهار تن از داعشیان و دو طالب کشته شدند.

ازسوى ديگر، ازپيوستن ده تن از جوانان در ولايت فارياب به صفوف طالبان خبرداده شد.

منابع امنیتی و محلی می گویند که ده جوان که بیشتر شان فرزندان متنفذین هستند و در مدارس دینی آموزش دیده اند، دیشب در ولسوالی بلچراغ ولایت فاریاب به صفوف طالبان پیوستند.

یک منبع معتبر امنیتی که نخواست نامش فاش شود گفت که در میان این جوانان، جمشید پسر غفور پهلوان قوماندان عمومی خیزش مردمی مربوط به حزب جنبش ملی اسلامی، طیب الله پسر مفتی هدایت الله عضو نظارت معارف، معاویه برادرزاده مفتی و نیز فرزندان برخی اشخاص دیگر شامل اند.

غفور قوماندان تايید کردکه ده تن از جوانان بلچراغ در صف طالبان رفته اند؛ اما افزود که پسرش با این گروپ ده نفری شامل نبوده، بلکه اختطاف شده است.

وی گفت که صبح امروز، پسرش جمشید در خانه یکی از اقاربش رفته بود؛ در مسیر راه شماری از آن جوانان وی را اختطاف نموده چشمانش را بستند و به وسیله موترسایکل به ساحه طالبان بردند.

محمد امین یک باشنده منطقه، ضمن انتقاد از سیاست ها و بی تفاوتی دولت در راستای جلوگیری از فعالیت و سربازگیری مخالفین از مدارس، مکاتب و مناطق زیر حاکميت دولتی گفت کسانیکه در ادارات دولتی کار می کنند، از همه امتیازات برخوردار هستند؛ اما دو طرفه فعالیت دارند و به نحوی فرزندان شانرا به صف مخالفین فرستاده برای خود در آینده پایگاه و سپر می سازند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement