خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دو فرمانده مشهور طالبان با شماری از افراد شان کشته شدند

دو فرمانده مشهور طالبان با شماری از افراد شان کشته شدند

Sep 24, 2017 - 10:29

میمنه (پژواک، ۲ ميزان ٩٦): قطار اکمالاتى نيروهاى اردوى ملى که در ولسوالی خواجه سبزپوش فاریاب در کمين طالبان قرار گرفته بود، پس از درگيرى شديد که سبب کشته و زخمى شدن دو فرمانده مشهور طالبان با ده ها تن از افراد شان، شمار زیاد ار نیروهای امنیتی و مردم ملکی شد، توانست از محل عبور نمايد .

در این قطار که بیش از یکصد عراده تانک زرهی و وسایط اکمالاتی و صدها سرباز به شمول کماندو شامل بود، دو روز قبل حينيکه ميخواست به مقصد اکمالات قطعات و اجرای عملیات تصفیوی در ساحات زیر تهدید مخالفان روانه ولایت فاریاب شود، با عبور از ولسوالی پر چالش دولت آباد و شیرین تگاب در ولسوالی خواجه سبزپوش با کمین رو به رو شد.

عبدالله معصومی، ولسوال خواجه سبزپوش گفت که در جریان درگیری و حملات هوایی و قوایی توپچی، رحيمداد با ۱۵ نفر، مخدوم جلال با ۸ نفر و چندین فرمانده دیگر طالبان کشته شدند و شماری زیاد شان زخم برداشتند.

یک منبع محلی میگوید که عبدالشکور عرب که سه سال پیش مولوی صادق ناصح را در خواجه سبزپوس ترور کرده بود، همراه با یک آواز خوان محلی بنام خدای بیردی غزل، هنگام انتقال زخمیان طالبان به اثر ضربات هوایی کشته شده است.

منبع گفت که در جنگ دیشب تلفات سنگین نیز به نیروهای امنیتی و مردم ملکی رسیده است، هشت عراده تانک و موترهاى نظامى حریق و تخریب شده، چند منزل مسکونی خساره مند و حریق گردیده است. 

رحمیداد از فرماندهان مشهور طالبان در فاریاب محسوب میشد، در اوایل سال گذشته در جریان عملیاتی که جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری با ۶۵ تن از افرادش در ولسوالی خواجه سبزپوش تسلیم شد؛ اما پس از چهار ماه به دلیل بى توجهی دولت در قسمت مصارف و اعاشه اش دوباره به صف طالبان پیوست.

يک منبع اردوى ملى که نخواست نامش افشا گردد، درگيرى شديد را تاييد کرد وضمناً از حريق شش عراده واسطه نظامى و دو عراده هاموى نيروهاى اردوى ملى که بدست طالبان افتاده است به پژواک خبر داد.

اين منبع افزود که در جريان درگيرى ده ها تن از مخالفان مسلح کشته و زخمى شده اما از تلفات و جراحات نيروهاى اردوى ملى اظهار بى اطلاعى کرد .

طالبان تا کنون تلفات افراد شان را تائید و یا رد نکرده اند.

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement