خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تهداب ساختمان دفتر کميسیون مستقل حقوق بشر در دایکندی گذاشته شد

تهداب ساختمان دفتر کميسیون مستقل حقوق بشر در دایکندی گذاشته شد

Sep 26, 2017 - 18:20

بامیان (پژواک، ۴میزان۹۶): کار ساخت ساختمان جدید دفتر ولایتی کمیسیون مستقل حقوق بشر در دایکندی در سفر رئیس کمیسیون به این ولایت آغاز شد.

سیما سمر رئیس کمیسیون مستقل حقوق بشر در مراسمی که به این مناسبت در شهر نیلی مرکز دایکندی برگزار شده بود، از مردم این ولایت خواست تا با همدلی ازحقوق خود دفاع کند ونفاق را کنار  بگذارند.

وی گفت که آبادی دایکندی به مردم بسته است و مردم باید نقش خود را در راستای پیشرفت، هماهنگی وحکومت داری خوب  وترویج فرهنگ حقوق بشری ایفا نمایند.

محمد بلال صدیقی سخنگوی کمیسیون مستقل حقوق بشر به خبرنگاران گفت که هدف از سفر خانم سیما سمر،  بررسی وضعیت حقوق بشری، مشکلات وموانع فراروی تحقق حقوق بشر، دید وبازدید با مردم وشناسایی مشکلات آن ها می باشد.

وی خاطر نشان کرد که در جریان این سفر سنگ تهداب دفتر ولایتی کمیسیون حقوق بشر نیز گذاشته شد.

به گفته سخنگوی کمیسیون حقوق بشر، این ساختمان در دوطبقه به شکل پخته واساسی در زمین به مساحت  بیش از دوجریب و با هزینه ۱۸ میلیون افغانی از بودجه دولت افغانستان طی ۱۳ ماه کاری ساخته خواهد شد .

صدیقی افزود که قرار است رئیس کمسیون مستقل حقوق بشر درکنفرانس  تحقیق ملی در مورد حمایت از قربانیان تروریزم و مخاصمات مسلحانه و ارزیابی از وضعیت حقوق قربانیان جنگ وتروریزم که درولایت دایکندی  برگزار می شود، شرکت کند.

معصومه مرادی والی دایکندی از رئیس کمیسیون حقوق بشرخواست تا مشکلات عمده این ولایت را با مقام های حکومت مرکزی در میان بگذارد.

وی افزود کمبود مراکز صحی، نداشتن میدان هوایی، نبود سرک های پخته ومعیاری، نبود برق وآب آشامیدنی عمده ترین مشکلات مردم دایکندی می باشد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement