خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در حملۀ انتحارى بر ولسوالى معروف کندهار دوازده سرباز کشته شدند

در حملۀ انتحارى بر ولسوالى معروف کندهار دوازده سرباز کشته شدند

Sep 28, 2017 - 11:29

شهرکندهار(پژواک، ٦ميزان ٩٦): در نتيجه حملۀ انتحارى طالبان مسلح با استفاده از يک موتر نظامى بر ولسوالى معروف کندهار، ١٢ سرباز کشته شده اند.

ضياء درانى سخنگوى قوماندانى امنيۀ کندهار، به تاريخ(٦ميزان) به آژانس خبرى پژواک گفت که اين رويداد، شب گذشته در قراول قوماندانى امنيۀ ولسوالى معروف، به وقوع پيوسته است.

وى افزود که طالبان مسلح، با استفاده از يک موتر هاموى که مملو از مواد انفجارى بود، بر قراول قوماندانى امنيه حمله کرده اند.

به گفتۀ درانى، در اين حمله ١٢ سرباز کشته شده و چهار تن ديگر جراحت برداشته اند.

وى افزود که افراد کشته شده؛ شامل پوليس ملى، پوليس سرحدى و کارمندان امنيت ملى مى باشند.

از سويى هم طالبان مسلح، مسووليت اين رويداد را بر عهده گرفته و گفته اند که ولسوالى معروف را تصرف کرده اند.

قارى يوسف احمدى سخنگوى طالبان مسلح، گفته است که آنها علاوه بر حملۀ انتحارى، حملات گروهى بر مقر و ساير ساختمان هاى ولسوالى را آغاز نموده اند.

 موصوف، در مورد تلفات و جراحات رويداد معلومات نداده؛ اما ذبيح الله مجاهد سخنگوى ديگر طالبان گفته است که در اين حمله، ده ها سرباز کشته و زخمى شده اند.

يک منبع امنيتى کندهار نيز گفت که ولسوالى، براى چند ساعت سقوط کرده بود؛ اما بعداً نيروهاى تازه نفس به منطقه رسيدند و ولسوالى را دوباره از تصرف طالبان خارج کردند.

اما ضياء درانى سخنگوى قوماندانى امنيه، اين را رد نموده گفت که ولسوالى، از سوى طالبان مسلح تصرف نشده است.

محمد اشرف غنی رئیس جمهور اين حمله را به شدیدترین الفاظ محکوم کرده است

در خبرنامه اى ارگ به نقل قول از رئيس جمهور گفته شده است: "تروریستان که توان مقابله رویاروی با نیروهای امنیتی و دفاعی کشور را ندارند، بخاطر کتمان شکست های شان، بالای تاسیسات دولتی حمله می کنند."

وی افزده است، آنانیکه خون مردم ما را می ریزند و تاسیسات عام المنفعه را آسیب می رسانند، نیروهای دلیر امنیتی و دفاعی ما با تمام قوت علیه آنان خواهند جنگید.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement