خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

احمدعلى: حکومت در برابر حملات پاکستان دست به عمل بالمثل بزند

احمدعلى: حکومت در برابر حملات پاکستان دست به عمل بالمثل بزند

Oct 02, 2017 - 19:50

جلال آباد (پژواک،١٠ميزان٩٦): رئیس شورای ولایتی ننگرهار می گوید که نیروهای پاکستانی از دو هفته به اینسو، بار دیگر بالای ولسوالی های لعلپور، اچین و نازیان حملات راکتی را آغاز کرده اند؛ حکومت بايد در برابر این حملات دست به عمل بالمثل بزند.

احمد علی حضرت، این مطلب را طی مصاحبۀ ویژه با آژانس خبری پژواک اظهار داشت و گفت که نیروهای پاکستانی طی هر ٢٤ساعت، بالای این ولسوالی ها از بیست الی ٢٥فیر توپ های دی سی شلیک می کنند.

وی افزود که چند روز قبل، در اثر اصابت یک راکت بالای خانۀ مسکونی در ولسوالی نازیان، دو طفل یک خانواده کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

رئیس شورای ولایتی گفت: "آنها سه ماه قبل نیز این عمل را انجام داده بودند، که در نتیجۀ آن هزاران خانواده بی جاشده بودند. ما این موضوع را چندین بار با مرکز شریک کردیم؛ اما متاسفانه در این مورد هیچ اقدام نشده است."

احمد علی حضرت، تاکید کرد که حکومت، باید در برابر حملات نیروهای پاکستانی، دست به عمل بالمثل بزند.

حاجی سلطان یک تن از سران قوم منطقۀ "ډکې" ولسوالی لعلپور نیز به پژواک گفت که در نتیجۀ حملات توپچی نیروهای پاکستانی بر این منقطه، شماری دیگر از خانواده ها بیجا شده اند.

وی افزود که حکومت در این مورد هیچ اقدام نکرده و باید برای این مشکل، یک راه حل اساسی دریابد.

ملک شیرگل یک تن از سران قومى و باشندۀ منطقۀ "دوه خولې نازيان" ولسوالی نازیان، به پژواک گفت در نتیجۀ حملات اخیر نیروهای پاکستانی، علاوه بر تلفات و جراحات، ضرر مالی نیز بر مردم منطقه وارد شده است.

وی افزود که خانواده ها هر شب در هراس اند که شاید همین اکنون راکت های نیروهای پاکستانی بالای خانۀ شان اصابت کند؛ اما حکومت در این مورد هیچ اقدام نمی کند.

در همین حال، لوی پاسوال عبدالرحمن رحیمی قوماندان امنیۀ ننگرهار نیز تاييد کرد که از چند روز به اینسو، حملات نیروهای پاکستانی بالای این ولایت دوباره آغاز شده است.

وی افزود که این مشکل را از طریق یک گزارش کامل، با حکومت مرکزی شریک کرده و منتظر پاسخ حکومت مرکزی می باشد.

عطاءالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار نیز آغاز مجدد حملات نیروهای پاکستانی بالای این ولایت را تاييد کرد و گفت که این بار، به مردم ملکی تلفات و جراحات نیز وارد کرده اند.

وی به آژانس خبری پژواک گفت که این سلسله حملات؛ از سه هفته به اینسو آغاز شده و حدود صد راکت بالای ولسوالی های نازیان، اچین و لعلپوره شلیک شده است.

وی افزود که به سبب این حملات، شماری از خانواده ها در بعضی مناطق آواره شده و این مشکل را با مرکز شریک کرده اند.

خوگیانی گفت که ارگانهای امنیتی این ولایت، آمادۀ عمل بالمثل می باشند؛ اما منتظر امر نهایی مرکزاند.

حملات نیروهای پاکستانی بالای خاک افغانستان حرف تازه اى نیست، بلکه طی چند سال اخیر، بر مناطقی از ولایات ننگرهار و کنر، چنین حملات انجام شده و در نتیجۀ آن، هزاران خانواده مجبور به ترک خانه های شان گرديده اند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement