خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

فرماندار عمومی استرالیا به کابل آمد

فرماندار عمومی استرالیا به کابل آمد

Oct 04, 2017 - 19:55

کابل( پژواک، ۱۲میزان ۹۶): پیتر کاسگروف، فرماندار عمومی استرالیا در سفر به کابل، گفته است که این کشور از استراتژی جدید امریکا در قبال افغانستان استقبال می کند و به همکاری های خود با افغانستان ادامه می دهد.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری در خبرنامه یی که به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، گفته است که محمداشرف غنی رئیس جمهور و فرماندار عمومی استرالیا امروز در ارگ دیدار و پیرامون موضوعات مختلف مورد علاقه صحبت کرده اند.

گفته شده است که در این دیدار مسایل منطقه، استراتژی جدید امریکا برای افغانستان و آسیایی جنوبی، مسائل امنیتی، اقتصادی، مبارزه با تروریزم و همکاری در بخش معادن افغانستان مورد بحث قرار گرفته است.

محمد اشرف غنی ضمن قدردانی از همکاری‌ استرالیا با افغانستان در بخش های مختلف به ویژه امنیتی، انکشافی، آموزش، تجهیز و تمویل نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، با  خانواده‌های قربانیان آن کشور که در سال های اخیر در افغانستان کشته شده اند ابراز همدردی کرد.

استرالیا عضو پیمان ناتو نیست اما نظامیان این کشور از سال ۱۳۸۳ تا اکنون در افغانستان حضور دارند و تا اکنون بیش از ۴۰ تن از سربازان این کشور در  جنگ جاری در کشور  کشته شده اند.

 به تازگی ماریس پین وزیر دفاع استرالیا اعلام کرده است که این کشور در نظر دارد با اعزام ۳۰ مشاور نظامی دیگر، شمار نیروهای خود را در افغانستان به ۳۰۰ تن برساند.

محمد اشرف غنی در این دیدار با اشاره به اهمیت استراتیژی جدید امریکا برای افغانستان و آسیایی جنوبی گفت که استراتژی مذکور می تواند زمینه را برای تامین صلح و ثبات در منطقه فراهم سازد و باید از فرصت های موجود به گونه مؤثر آن استفاده شود.

پیتر کاسگروف، فرماندار عمومی استرالیا نیز گفته است که این کشور از اعلام استراتژی امریکا در قبال افغانستان و آسیایی جنوبی استقبال می کند.

امریکا با اعلام استراتژی جدید خود گفته است که جنگ علیه گروه های تروریستی در افغانستان را شدت خواهد بخشید و فشارها را بر پاکستان بخاطر پایان دادن به حمایت از این گروه ها افزایش می دهد.

کاسگروف گفت که استرالیا به ‌مثابۀ همکار همچنان درکنار افغانستان باقی خواهد ماند و در بخش‌های مختلف به همکاری‌های خود ادامه می‌دهد و آماده است تا به افغانستان در بخش سرمایه‌گذاری و معادن همکاری تخنیکی کند.

فرماندار عمومی استرالیا گفت که همکاری‌های کشورش در بخش تجهیز، تمویل و آموزش نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان همچنان ادامه خواهد یافت.

در پایان این نشست، دو طرف در ضیافتی که شماری از بازی‌کنان تیم ملی کرکت کشور نیز حضور داشتند، اشتراک ورزیدند. این مقام ارشد استرالیایی گفت که کشورش علاقه‌مند است در بخش کریکت نیز با افغانستان همکاری کند.

 

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement