خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

قاتل دو پولیس زن بازداشت شد

قاتل دو پولیس زن بازداشت شد

Oct 04, 2017 - 15:20

کابل (پژواک،۱۲میزان۹۶): وزارت امورداخله از بازداشت قاتل دو پولیس زن و گروپ سه نفری به شمول یک تبعۀ پاکستانی، به اتهام جعل و تزویراسناد خًبرداد.

 به اساس گزارش ها، دوافسر پولیس زن، در هفتم سرطان سالجاری زمانی که به منظور سپری کردن تعطیلات عید به خانه می رفتند، در نزدیکی شهر فیض آباد ولایت بدخشان به قتل رسیدند.

 به اساس معلومات ذوفنون ناطق رییس امور زنان ولایت بدخشان،  این دومنسوب پوليس با هم خواهر بودند و در مرکز پولیس در شهر فیض آباد مرکز این ولایت کار می ‌کردند، که به تازه گی از یک برنامه آموزشی افسری از ترکیه به کشور برگشته بودند.

مسوولان در این ولایت قبلا گفته بودند که این دو خواهر، از سوی طالبان به قتل رسیده اند.

اما نجیب دانش سخنگوی وزارت داخله، امروز در یک نشست خبری گفت: "نورالله مامای این دو افسر پولیس زن، در پیوند به اين قضيه بازداشت و به جرم خود اعتراف کرده است."

او افزود که فرد بازداشت شده، ازچندى به اينسو تحت تعقیب پولیس قرار داشت، که روز گذشته از سوی منسوبین ریاست مبارزه با جرایم جنایی وزارت امور داخله در کندز بازداشت گردید.

به گفته موصوف، دو تن دیگر که در این قضیه نیزدسته داشته اند، تحت تعقیب قرار دارند.

وی همچنان گفت که روزگذشته فردى به نام خالد که در ولایت بدخشان یک تن را به قتل رسانده بود نیز از سوی منسوبین ریاست مبارزه با جرایم جنایی در کابل بازداشت شده است.

 

این فرد نیز در تحقیقات ابتدایی، به جرمش اعتراف کرده است.

 

دانش در نشست امروز، همچنان از بازداشت یک گروه سه نفری که مصروف جعل و تزویر کارت سلاح، جوازسیر و تذکره تابعیت بودند نيز خبرداد.

سخنگوی وزارت امور داخله، درادامۀ صحبت هايش گفت که پولیس کابل، سه روز قبل یک تن را که با استفاده از کارت سلاح جعلی، سلاح حمل می کرد، بازداشت و بعدا به اساس اعترافات فرد يادشده، دو تن دیگر را که در ننگرهار به سر می بردند، به شمول یک پاکستانی نيزدستگیر کرد.

 

او افزود که  ازنزد این گروپ سه نفرى، یک مقدار وسایل چاپ و کارت های جعلی سلاح، جوازسیر و تذکره به دست آمده است.

 

به گفته دانش، این افراد در چند سال اخیر، مصروف توزیع اسناد جعلی در کشور بوده اند.

 

بازداشت شدگان، به رسانه ها نشان داده شدند؛ اما به رسانه ها اجازه داده نشد تا با آنها صحبت نمایند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement