خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دانش: اگر دسترسی به اطلاعات تسهيل شود فساد پيشگان افشا مى شوند

دانش: اگر دسترسی به اطلاعات تسهيل شود فساد پيشگان افشا مى شوند

Oct 07, 2017 - 16:16

کابل(پژواک،١٥ ميزان ٩٦): معاون دوم رياست جمهورى مى گويد که وجود فساد گسترده در نهادها و ترس از افشا شدن فساد، يکی از موانع دسترسی به اطلاعات است و اگر دسترسی به اطلاعات به خصوص دسترسی به اسناد دولتی تسهيل شود، چهره های فسادپيشه افشا خواهد شد.

سرور دانش معاون دوم رياست جمهورى، که در دومين کنفرانس ملى تقويت اطلاع رسانى در محلات و ترويج فرهنگ حکومتداری خوب در کابل صحبت مى کرد گفت يکی از مواردی که در جهان امروز هم حقوق شهروندی افراد را تضمين می کند و هم خود از مهمترين حقوق شهروندی به حساب می آيد، حق دسترسی به اطلاعات است.

وى افزودکه حق دسترسی به اطلاعات، مبتنی بر اين فرض است که تمام سازوکارهای حکومت از طريق يک روند دموکراتيک تعيين می شود و از لازمه حکومت دموکراتيک، حق دسترسی شهروندان به اطلاعات است. حق دسترسی به اطلاعات به اين معنی است که شهروندان وقتی روندها و ميکانيزم های حکومت را تعيين می کنند، بايد بدانند که در قوای سه گانه و زيرمجموعه های آن ها و نحوه عملکرد ادارات مربوطه چه می گذرد.

دانش  علاوه کردکه هر شهروند حق دارد که به اسناد دولتی و گزارش کارکرد نهادهايی که خدمات عامه را فراهم می کنند، دسترسی داشته باشد. دسترسی به اطلاعات نه تنها تضمين کننده حقوق شهروندی به عنوان يک حق بنيادين، بلکه تضمين کننده شفافيت و پاسخگويی حکومت و همچنين سازوکار مناسبی برای از بين بردن فساد است.

موصوف گفت، در کشوری مثل افغانستان که متأسفانه فساد از مهمترين چالش های فراروی حکومتداری است، دسترسی همگانی به اطلاعات می تواند يکی از مؤثرترين راه های مبارزه با فساد باشد. دولت افغانستان نهايت تلاش دارد، زمينه های دسترسی همگانی به اطلاعات را فراهم کند؛ اما چالش های مهمی نيز فراروی آن وجود دارد که بايد اين چالشها شناسايى گردد.

معاون دوم رياست جمهورى، در مورد چالش های فراروی دسترسی همگانی به اطلاعات گفت که وجود ساختارهای کهنه و قدیمی اولين چالش است. هنوز ساختار اداره در افغانستان فرسوده و قديمی است و اين ساختار مبتنی بر ساختار فرهنگی و معيشتی است که از گذشته های دور باقی مانده است و در آن، تصور از قدرت، حکومت و اداره حکومتی، يک تصور پدرسالارانه و اقتدارگرايانه است.

وى افزود: "در عين حالیکه در ظاهر، ادارات ما مبتنی بر حکومتداری جديد است؛ اما  هنوز فکر و انديشه مديران ما متعلق به گذشته های بسيار دور است، به همين خاطر هنوز در مخيله يک مدير نمی گنجد که اسناد خود را حتی بر طبق قانون دسترسی به اطلاعات، در اختيار يک شهروند قرار دهد. درحالیکه اين موضوع، حق يک شهروند است."

معاون دوم رياست جمهورى تاکيدکردکه فقدان ميکانيزم های دسترسی به اطلاعات يکی ديگر از موانع عملی شدن حق دسترسی به اطلاعات است. در جوامع مدرن، حضور رسانه ها، نهادهای مدنی، راهکارها و شيوه های دسترسی به اطلاعات، حق دسترسی به اطلاعات را تسهيل می کند؛ اما در  افغانستان متأسفانه نه رسانه های ما بیطرفی کامل و معيارهای حرفه ای و مسلکی بودن را رعايت می کنند و نه ميکانيزم های دقيق ديگر وجود دارد.

به گفته وى، هنوز در ميان مسوولان نهادهای دولتی، ترس از غوغاسالاری و جنجال های رسانه ای وجود دارد؛ به همين خاطر همواره در برابر عملی شدن حق دسترسی به اطلاعات، از سوی نهادها و مسوولان، مقاومت صورت می گيرد.

دانش افزود که فقدان سامانه های اطلاع رسانی دقيق، فقدان طرزالعمل ها و لوايح برای شيوه کار در زمينۀ حق دسترسی به اطلاعات، از موانع اساسی برای دسترسی به اطلاعات است. هنوز سامانه های اطلاع رسانی نهادهای دولتی، فقط اخبار ديدارها و ملاقات های مقامات را نشر می کنند؛ چه بسا که هنوز وزارتخانه هايی هستند که بعد از چندين سال حتی يک مطلب در ويبسايتش وجود ندارد.

او علاوه کردکه وجود فساد گسترده در نهادها و ترس از افشا شدن فساد، يکی ديگر از موانع دسترسی به اطلاعات است. همه می دانند که اگر دسترسی به اطلاعات به خصوص دسترسی به اسناد دولتی تسهيل شود، بسيار زود چهره های فساد پيشه افشا خواهد گرديد.

موصوف همچنان گفت که سواد و آگاهی پايين مردم در زمينه حقوق شهروندی و به خصوص عدم آگاهی از حق دسترسی به اطلاعات و همچنين سواد پايين و فقدان فرهنگ شفافيت و پاسخگويی در ميان مسولان ادارات محلی، از چالش ديگر در برابر دسترسى به اطلاعات است .

به گفته وى، وجود برخی تعارضات و اختلافات ناشی از رقابت های احزاب سياسی، جناح بنديهای گروهی، مشکلات قومی و سمتی ميان مسوولان ادارات محلی و برخی رسانه ها و نهادهای مدنی، فقدان يک نهاد نظارت کننده از عملکرد مسوولين محلی و پاسخگو نبودن آن ها در برابر افکار عمومی و رسانه ها از چالش هاى ديگر در زمينه مى باشد.

همچنان به گفته دانش، آسان بودن سرپوش گذاشتن بر کوتاهی ها و عدم پاسخگويی مسوولان محلی به دليل انزوای محلات از ديد رسانه های قدرتمند ملی و بين المللی و دورازدسترس بودن محلات و مناطق دوردست نيز از جمله چالش ها در برابر دسترسى به اطلاعات است.

اما معاون دوم رياست جمهورى گفت که  در دو سال اخير، از ناحيه حکومت برای حل چالش های يادشده اقداماتی صورت گرفته؛ اما اين اقدامات کافی نيست و هنوزهم مشکلات همچنان فراروی اطلاع رسانی وجود داردکه براى حل آن اقداماتى بايد صورت گيرد.

سيدآقا حسين فاضل سانچارکى معين نشراتى وزارت اطلاعات و فرهنگ، دراين نشست گفت که دولت و حکومت مالک اطلاعات نيستند؛ تنها حافظ آن اند و مالک اصلی رسانه ها و مردم اند.

موصوف گفت: "در يک حکومتداری خوب نه تنها تصميم گيری دورازچشم مردم صورت نمی گيرد، بلکه مردم در تصميم گيری ها اشتراک می کنند و ادارات ملکف اند اطلاعات را بدسترس متقاضی قراردهند."

کنفرانس امروز، ازسوى اداره مستقل ارگان های محلی برگزار گرديده بود.

تيمور شاران معين پاليسی و مسلکی اداره مستقل ارگانهای محل گفت که يک بخش از حکومتداری خوب، جلب رسانه ها است  و هر گاهی که رسانه ها و جامعه مدنی، يک گزارش تحقيقی تهيه کرده اند حکومت پاسخگو بوده است .

وی افزود که رابطه با خبر نگاران و جامعه مدنی، بايد يک رابطه کوتاه مدت و نمايشی نباشد؛ بايد رابطه طويل المدت، دوستانه و استراتيژيک باشد؛ زيرا هر قدر حکومت، رسانه ها و جامعه مدنی با هم نزديک باشند، روزانه معلومات داده می شود.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement