خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"نشست بروکسل از لحاظ سیاسی و نظامی برای افغانستان مهم و با ارزش بود"

"نشست بروکسل از لحاظ سیاسی و نظامی برای افغانستان مهم و با ارزش بود"

Nov 12, 2017 - 18:12

کابل (پژواک، ٢١عقرب ۹۶): سرپرست وزارت دفاع ملی می گوید که درنشست وزیران دفاع ناتو، ضمن تاکيد برای کمک به تأمین صلح در افغانستان وعملی شدن پلان چهارساله وزارت دفاع ملی؛ از پاکستان خواسته شد تا ديگر از تروریزم حمایت نکند.

دگر جنرال ارکان حرب طارق شاه بهرامی سرپرست وزارت دفاع ملی که روز یکشنبه در یک کنفرانس خبری، نتایج کنفرانس هفته گذشته وزیران دفاع ناتو را بیان می کرد، نتایج آن را مثبت ارزیابی کرد و افزود: "موضع افغانستان از لحاظ نظامی وسیاسی، در آن کنفرانس برحق وبرجسته بود."

بهرامی گفت  در نشست جداگانه ای که به هدف تأمین امنیت شمال افغانستان به رهبری وزیر دفاع آلمان برگزار شده بود، افزون بر وزیر دفاع آلمان، وزیران ۱۸ کشور عضو ناتو وحمایت قاطع، بر حمایت نیروهای امنیتی ودفاعی درشمال افغانستان نیز بحث کردند.

 وى افزود که در این کنفرانس،  تصمیم گرفته شد که اردوی افغانستان، پولیس و قوت های جنگی افغانستان کمک شوند؛ تا امنیت تمام کشور به ویژه در صفحات شمال تامین شود.

اين مقام بلندپايه امنيتى کشور، درادامه صحبت هايش ضمن اينکه این نشست را از لحاظ سیاسی و نظامی خیلی مهم و با ارزش خواند، گفت که وزیران دفاع ناتو، از مقام های  پاکستانی خواسته اند که  ديگر از تروریزم حمایت نشود و به لانه های امن تروریستان در آن کشور، نقطه پایان گذاشته شود.

وزيردفاع ملى افزود: "هر گاه پاکستان اراده قوی ازخود نشان ندهد، با عکس العمل دنیا مواجه خواهد شد."

سرپرست وزارت دفاع کشور، در رابطه به افزايش حملات اخيرتروریستان  درنقاط مختلف کشوربه آژانس خبری پژواک گفت که هرچند  دراین دو ماه اخیر ۱۳ در صد حملات دشمن افزایش یافته؛ اما ۱۱در صد تلفات آنان نسبت به نیروهای دفاعی کشور بیشتر شده است.

وی تاکید کرد: "دشمن با استفاده از تکتیک های حملات انتحاری و موتربم، بالای مردم بی دفاع و نیروهای امنیتی حملاتى را انجام دادند که تلفات زیادی را دربر داشت؛ اما همزمان در جبهات دیگر جنگ، دشمن با شکست های بزرگی مواجه شده است. همین حالا قوت های ما می دانند که در برابر دشمن از کدام میتود استفاده شود."

کنفرانس وزیران دفاع ناتو، روزهای چهارشنبه وپنجشنبه هفته گذشته در بروکسل برگزار شد وافغانستان موضوع مورد بحث روز دوم این کنفرانس بود. دگرجنرال طارق شاه بهرامی سرپرست وزرات دفاع ملی، در رأس هیئتی از افغانستان در این نشست حضور داشت.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement