خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

طالبان شاهراه میمنه - جوزجان را به روی ترافیک مسدود ساختند

طالبان شاهراه میمنه - جوزجان را به روی ترافیک مسدود ساختند

Nov 20, 2017 - 14:09

میمنه (پژواک،۲۹عقرب ٩٦) : شماری از مسافرین و راننده گان در شاهراه میمنه – جوزجان ميگویند که طالبان مسلح این شاهراه را به روی ترافیک مسدود ساخته و به هیچ کس اجازه رفت و آمد را نمی دهند.

 تعدادى ازمسافرین و راننده گان ظهر امروز درتماس تيليفونى ازمسدود ساختن شاهراه ميمنه – جوزجان به آژانس خبرى پژواک اطلاع داده اند .

محمد شریف باشنده شهر میمنه به پژواک گفت که،صبح امروز با فامیلش به مزارشريف ميرفت اما به دلیل انسداد شاهراه تا حال در مرکز ولسوالی خواجه سبزپوش انتظار می کشند.

یک رانندۀ موترمسافر بری که نمی خواهد نامش گرفته شود ، میگوید که در منطقه تپه قشلاق خواجه سبزپوش ده ها موتر مسافر بری و باربرى و صد ها مسافر شامل زنان و اطفال  در دو طرف شاهراه  انتظارباز شدن شاهراه را مى کشند .

اوگفت : (( زنان واطفال هر چه عذر می کنن طالبان اجازه عبور براى شان نمی دهند.))

اما حاجی امین یکتن ازفرماندهان محلى گروه طالبان در ولسوالی خواجه سبزپوش به پژواک گفت که، به خاطر بازداشت سه تن از باشنده گان خواجه سبزپوش از سوی امنیت ملی، ده ها تن ازموى سفیدان و عالمان دین اين ولسوالى شاهراه را به روی ترافیک مسدود ساخته اند و خواهان رهایی اين سه تن مى باشند .

وی با بيان اينکه طالبان ازخواست اين معترضين حمايت ميکند افزود:((تا زمانیکه بازداشت شده گان از جانب امنیت ملی رها نشوند امارت اسلامی از معترضین حمایت و ماه ها راه را می بندند و به هیچ کس اجازه عبور نمی دهند.))

عبدالله معصومی ولسوال خواجه سبزپوش با تائید مسدود شدن شاهراه به پژواک گفت که یکنیم ماه قبل حاجی امین سه تن از منسوبین نیروهای امنیتی را که شامل يک پولیس نظم عامه، سرباز اردوی ملی و یک ترافیک بود در مسیر شاهراه از موتر مسافربری پائین نموده ، سرباز اردو را تیرباران کردند ودو تن ديگر تاکنون دراسارت این فرمانده محلي طالبان قراردارد .

وى افزود که نیروهای امنیتی در واکنش به این عمل فرمانده طالبان؛ سه تن را درپيوند به همکارى با گروه طالبان که خسربره و پسر کاکای حاجی امین نیزشامل آنها می باشند بازداشت نموده و اکنون طالبان شاهراه را به همین دلیل بسته اند.

پژواک دیدگاه مقام های امنیت ملی و پولیس ملی را در پیوند به خواست طالبان و معترضان بخاطر رهایی سه نفر و انسداد شاهراه داشته باشدبا تماس ها مکرر نتوانست بدست بياورد .

اما یک مقام امنیتی که نخواست نامش گرفته شود گفت که، سه تن از نزدیکان حاجی امین فرمانده خطرناک طالبان در حال حاضر در قید ریاست امنیت ملی می باشند.

حاجی امین قومندان طالبان نیز تائید می کند که، خسربره و پسرکاکایش  دربازداشت امنیت ملی قرار دارند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement