خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"رييس شوراى ولايتى غزنى به علت مداخلات تاکنون نيز انتخاب نشده است"

"رييس شوراى ولايتى غزنى به علت مداخلات تاکنون نيز انتخاب نشده است"

Nov 22, 2017 - 15:52

شهرغزنی (پژواک، اول قوس ٩٦): رييس شوراى ولايتى غزنى، تاکنون نيز به علت مشکلات داخلى بين اعضاى شوراى ولايتى و مداخلات سياسى، انتخاب نشده است.

این اظهارات را امان الله کامران معاون شوراى ولايتى غزنى،  امروز(اول قوس) در صحبت با آژانس خبرى پژواک ابراز داشت.

او گفت: "در چند روز گذشته، نتوانستيم که رييس خود را انتخاب نماييم؛ مشکلات در بين وکلا وجود دارد و بعضى مقامات حکومتى نيز مداخله مى کنند."

به گفتۀ او، مقامات حکومتى مى خواهند که کسى رييس شوراى ولايتى باشد که از پروژه ها نظارت نکند و در هر مورد فساد، با آنها سازش نمايد.

حسن رضا يوسفى عضو اين شورا نيز از مداخلات در پروسۀ انتخابات شکايت نموده گفت: "والى غزنى به شکل مستقيم در شوراى ولايتى مداخله مى کند، والى مى خواهد که فرد دلخواه خود را رييس نمايد و براى اين هدف، اعضاى شوراى ولايتى را با هم تقسيم کرده است."

موصوف اتهام بست که والى مى خواهد کسى رييس شود که در فساد ادارى با وى شريک باشد.

محمد عارف نورى سخنگوى والى غزنى، در واکنش به اين اظهارات، به آژانس پژواک گفت که والى و ساير مقامات، در انتخاب رييس شوراى ولايتى هيچ نوع مداخله نمى کنند.

او افزود: "اعضاى شوراى ولايتى در بين خود مشکلات زياد دارند، هيچ کس در امور آنها مداخله نمى کند."

نورى، از اعضاى شوراى ولايتى خواست که هر چه زودتررييس خود را تعيين نمايند و به اين مشکل نقطۀ پايان بگذارند.

 اين در حالى است که ديروز نخست مشاجرۀ لفظى بين نصيراحمد فقيرى و حسن رضا يوسفى دو عضو شوراى ولايتى غزنى صورت گرفت و بعداً به منازعۀ فزيکى مبدل شد.

قابل ذکر است که به روز شنبه گذشته، انتخابات هيئت هاى ادارى تمامى شوراهاى ولايتى کشور برگزار شد، که اکثريت آنها در همان روز موظف شده اند که هيئت ادارى خود را تعيين نمايند.

اما شوراى ولايتى غزنى، دو روز قبل امان الله کامران را به حيث معاون و حميدالله سرورى به حيث منشى انتخاب نمود و رييس شورا تاکنون نيز انتخاب نشده است.

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement