خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شاهراه میمنه - جوزجان موقتاً باز شد

شاهراه میمنه - جوزجان موقتاً باز شد

Nov 22, 2017 - 19:45

ميمنه (پژواک، اول قوس ٩٦): شاهراه میمنه - جوزجان به وساطت شورای علما موقتاً باز شد و برق جریان یافت.

شاهراه میمنه - جوزجان که از سه روز بدینسو توسط طالبان در ولسوالی خواجه سبزپوش مسدود گردیده، عصر امروز به وساطت شورای علمای فاریاب موقتاً بر روی ترافیک باز گردید و برق میمنه و چهار ولسوالی که قطع شده بود، مجددا جریان یافت.

یک‌ منبع معتبر امنیتی می گوید، پس از آنکه ده ها تن طی دو روز اخیر در مقابل شورای ولایتی و مقام ولایت تجمع کرده و از رهبری ولایت خواستند راه عامه را باز کنند، شورای علمای فاریاب با رهبری ولایت و مسوولین طالبان در خواجه سبزپوش صحبت نموده و از آنان خواستند راه را باز کنند.

منبع به آژانس خبرى پژواک گفت که طالبان خواست شورای علما را پذیرفتند و  سه روز مهلت داده، تاکید کرده اند که اگر تا روز شنبه، سه فرد بازداشت نشود، دوباره شاهراه را مسدود و لین برق را قطع خواهند کرد.

مولوی محمد اسماعیل مجاهد عضو شورای علمای فاریاب به پژواک گفت که در سه روز گذشته صدها تن در شهر میمنه و ولایات جوزجان، بلخ و کابل به بی سرنوشتی قرار داشتند، از کار و غریبی باز ماندند، شکایات ها به اوج رسید و علما مجبور شدند وارد عمل شوند و با مقام های دولتی و طالبان صحبت کنند.

او علاوه کرد که به مقام های دولتی پیام بسته گان سه فرد بازداشت شده و طالبان رساندند و از طالبان نیز خواستند که نباید به تاسیسات عامه چون سرک و برق غرض داشته باشند، چون از تنش های سیاسی ملت متضرر میشوند.

وی افزود که خواست بسته گان سه فرد اینست که اگر آنها جرم داشته باشند، باید به څارنوالی و محکمه بسپارند در غیر آن رها سازند.

در همین حال، مسوولین ریاست برشنا می گویند که برق شهر میمنه و چهار ولسوالی پشتونکوت، خواجه سبزپوش، شیرین تگاب و دولت آباد از سوی طالبان چاشت امروز قطع گردیده بود، دوباره جریان یافت.

از سوى ديگر،  منابع امنیتی می گویند که دو خیزش مردمی پیش از چاشت امروز در ولسوالی بلچراغ ولایت فاریاب از سوی طالبان کشته شد.

یک منبع امنیتی که نخواست نامش گرفته شود، گفت که هر دو خیزش مردمی عبدالحق نام داشتند و از منطقه نیشر میخواستند در زادگاه شان در منطقه زرشوی بروند که به کمین طالبان افتادند.

منبع افزود که سلاح هر دو مقتول به دست طالبان افتاده است.

غفور پهلوان قومندان نیروهای خیزش مردمی در بلچراغ تائید می کند که هر مقتول از افراد وی بودند که در منطقه زرشوی به مهمانی رفته بودند و هنگام برگشت به منطقه نیشر کشته شدند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement