خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رئیس جمهور هدایت داده است تا در مورد" سند تبعیض آمیز" وزارت داخله تحقیق شود

رئیس جمهور هدایت داده است تا در مورد" سند تبعیض آمیز" وزارت داخله تحقیق شود

Nov 23, 2017 - 20:44

کابل (پژواک، ۲ قوس ۹۶): محمد اشرف غنی، به لوی څارنوالی هدایت داده است تا در مورد " سند تبعیض آمیز" قوماندانی امن و نظم عامه تحقیق کند و با عاملان آن برخورد جدی و قاطع صورت گیرد.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری در خبرنامه یی که به دسترس  آژانس خبری پژواک قرار گرفته، گفته است که این موضوع در نشست امروز قوماندانی اعلی قوای مسلح که به ریاست رئیس جمهور در ارگ برگزار شد، مورد بررسی قرار گرفت.

گفته شده است که در این جلسه، ابتدا گزارشی در پیوند به مکتوبی که از سوی قوماندانی امن و نظم عامه در رابطه به قطعه ضد آشوب به نشر رسیده و اذهان عامه را مغشوش کرده است، ارایه شد.

محمد اشرف غنی به  رهبری وزارت امور داخله هدایت داد تا در یک کنفرانس خبری، حقایق و اقدامات صورت گرفته در این خصوص را به اطلاع مردم برساند و همچنان به اداره لوی څارنوالی وظیفه سپرده شد تا تحقیقات همه جانبه را در پیوند به نشر مکتوب متذکره انجام داده و وزارت امور داخله با لوی څارنوالی در این رابطه به صورت همه جانبه همکاری کند.

رئیس جمهور گفت:" من منحیث رئیس جمهور افغانستان به هیچ فرد و نهادی اجازه نمی دهم تا مسایل تفرقه افگنانه را انجام دهد و در برابر چنین افراد و نهادها در مطابقت با قوانین نافذۀ کشور، برخورد جدی و قاطع صورت خواهد گرفت. "

۲۸ عقرب، تصویر نامه‌یی از قوماندانی امن و نظم عامه درباره تشکیل یک واحد ضد شورش در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در آن گفته شده است که به استثنای یک قوم، فهرستی از دیگر اقوام به این قطعه معرفی شود.

در پی این قضیه، وزارت امور داخله اعلام کرد که وظیفه قوماندان نظم عامه و رئیس ارکان این قوماندانی به حالت تعلیق درآمده است و مدیر پیژند این قوماندانی از وظیفه برکنار و به څارنوالی به معرفی شده اند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement